1.06.2011

yine istanbul

yarın yine istanbuldayım ama bu sefer malzeme almaya değil tarihi mekanları  gezmek için gidiyorum bakalım gezebildiğim kadar çok gezeceğim ali efeyle üsküdardan başlamak niyetindeyim tabi sonra karşı bu arada kız kardeşimde bahariyede bir ev buldu e benim her tarafa hakim olmam daha kolay olacak eee bana gidilecek yer öneren varmı ?

4 yorum:

 1. üsküdar da kesinlikle kız kulesine bir tur yapmalısın, sonra karşıda Galata kulesine çıkabilir, topkapı sarayı , ayasofya ve yerebatana gidebilirsin. Tabii bu yerleri görmediysen. :)

  YanıtlaSil
 2. kesinlikle gülhane parkı,topkapı sarayına gitmelisin.benim için de parkın içindeki çay bahçesinde denize karşı semaverde çay iç hatta:)
  ayasofya çok güzel.zaten o civarda gezebileceğin çok tarihi yer var.
  çok imrendim.ben de bahara gitmek istiyorum.bebişi biraz daha büyüteyim de.pazar ve eminönü turuna gidicem inşallah:)

  YanıtlaSil
 3. Tuba bizi İstanbul'a götür :D İyi gezmeler cicim...

  YanıtlaSil
 4. Aa ben seni zaten istanbulda sanıyordum... kafam karıştı:)
  Gezmek için sabah çok erken saatte kalk eyüp sultana git, istersen namaz kıl, dua et o huzuru yaşa.. sonra sahile in yeni yeni açılan çay bahçelerinden birine otur kimsecikler yokken oraların tadını çıkar. çay bahçeleri açılmamış olabilir bu ihtimal için arabayla gidiyorsan yanında termos ve çay bardağı götür. sonra bin bir vapura geç ordan oraya, fotoğraflar çek, yorul... sonra bir yerde yemek ye ve eve gidip uyu:)

  YanıtlaSil